چهارشنبه, 30 مرداد 1398   19. ذی الحجه 1440
 
instagram twtr fbk telegram Aparat

«ميخائيل نعيمه»: علی(ع)، بزرگمرد اندیشه در همه زمان‌ها و مکان‌ها

 علی(ع) در نگاه  «میخائیل نُعَیمة»

   برگرفته از: کتاب «پدر، پسر، روح القدس» [1]

   گردآوری و تلخیص: آذر طاهری ( کارشناس ارشد برق – مخابرات سیستم ؛ این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید )

 

«میخائیل نُعَیمة» (1988-1889 م.)، ادیب شهیر مسیحی در بسکنتای لبنان متولد شد اما همچون دوست و همکارش، «جبران خلیل جبران»، سال­های طولانی از عمرش را در آمریکا گذراند و به زبان­های انگلیسی و عربی می­نوشت. وی به همراه «جبران خلیل جبران» و «ایلیا ابوماضی» و دیگران در آمریکا «انجمن قلم» را تأسیس کرد و نشریة «السائح» را منتشر نمود.

کتاب­های متعددی در نثر، شعر و داستان و نمایشنامه از او به یادگار مانده که برخی از آنها عبارتند از: «غربال»، «مع المسیح»، «یابن آدم»، «مرداد» و «الآباء و البنون».

«میخائیل نعیمة» از علی بن ابیطالب (ع) چنین می‌گوید:

«من عقیده دارم علی بن أبی طالب بزرگ‌ترین شخصیت عربی پس از پیامبر اسلام است. هیچ یک از ایشان چون او صفای بصیرت و بهره از حقیقت نداشتند و چه در ایمان و چه در ادب و چه در علم و چه در عمل همپای او نبودند. من به یاد دارم که همیشه جبران از امام علی تجلیل میکرد و او را در مرتبه‌ی پیامبر می‌دانست. علی از بزرگان اندیشه و روح و سخن در همه زمان‌ها و مکان هاست.»[2]

 www.mohammadivu.org.MOHR [1]- محمد رضا زائری، «پدر، پسر، روح القدس»، انتشارات خیمه، چاپ دوم ،1389.

 [2]- جرج جرداق، «امام علی صوت العداله الإنسانیه»، ذوی القربی،قم، 2002، جلد پنجم، ص 953. به نقل از  کتاب «پدر، پسر، روح القدس».

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 
 
امروز:امروز:4313
این هفته:این هفته:16715
در مجموع:در مجموع:3787457
Center
Pagerank