چهارشنبه, 30 مرداد 1398   19. ذی الحجه 1440
 
instagram twtr fbk telegram Aparat

«نصری سلهب»: علی(ع)، امیر همه مومنان؛چه مسیحی،چه مسلمان

 

   برگرفته از: کتاب «پدر، پسر، روح القدس» [1]    

   گردآوری و تلخیص: آذر طاهری ( کارشناس ارشد برق – مخابرات سیستم ؛ این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید )

  

«نصری سلهب» (2007-1921 م.) نویسنده و متفکر مسیحی، در بعبدات لبنان متولد شد و در رشته حقوق تحصیل کرد. علاوه بر قضاوت به فعالیت­های متعدد اجرایی و سیاسی پرداخت و چندین سال رئیس گمرک لبنان و مدتی استاندار بقاع بود. وی یک دوره سفیر لبنان در الجزایر بود و سپس به عنوان نماینده لبنان در واتیکان منصوب شد و از پاپ نشان تقدیر دریافت کرد و مورد تکریم قرار گرفت.

وی به زبان­های فرانسه و عربی تألیفاتی دارد که مشهورترین آنها علاوه بر سه گانة «فی خطی المسیح»، «فی خطی محمد» و «فی خطی علی» عبارتند از: «لقاء المسیحیة و الإسلام» و «مسئولیة الیهود فی صلب المسیح». او سال­های پایانی عمرش در فرانسه اقامت داشت و همان جا نیز درگذشت.

«نصری سلهب» از علی (ع) چنین می‌گوید:

«من به عنوان یک مسیحی که با فضای معنوی انجیل خو گرفته‌ام، اقرار و اعتراف می‌کنم کسی که مانند علی بن ابی طالب شاگرد قرآن و پروردۀ پیامبر باشد تنها متعلق به یک قوم خاص نیست بلکه او از آن همه دنیاست و هیچ زمان و مکانی او را در خود محصور نمی‌کند. او امیر همۀ مومنان است چه مسیحی باشند و چه مسلمان و من به همه برادران مسیحی‌ام توصیه می‌کنم که به نهج‌البلاغه روی آورند و آن را با دقت و حوصله بخوانند.»[2]

 

www.mohammadivu.org.MOHR 

 [1]- محمد رضا زائری، «پدر، پسر، روح القدس»، انتشارات خیمه، چاپ دوم ،1389.

[2] – همان، ص580.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 
 
امروز:امروز:4324
این هفته:این هفته:16726
در مجموع:در مجموع:3787468
Center
Pagerank