شنبه, 05 فروردين 1402   3. رمضان 1444
 
instagram twtr fbk telegram Aparat

«سلیمان کِتّانی»: علی(ع)، سَروَری که کلامش کاستی نمی‌پذیرد

 

برگرفته از: کتاب «پدر، پسر، روح القدس» [1]

گردآوری و تلخیص: آذر طاهری ( کارشناس ارشد برق – مخابرات سیستم ؛ این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید )

 

سلیمان کِتّانی (2004-1912 م.) نویسنده مسیحی لبنانی است که در آمریکا متولد شده است. وی پس از تحصیل در مدرسة الحکمة بیروت به تدریس و تألیف اشتغال یافت و کتاب‌های متعددی در قالب داستان و نمایشنامه و متون ادبی و پژوهش‌های تاریخی منتشر کرد که برخی از آن‌ها جوایزی دریافت نمود.

کِتّانی، 9 جلد کتاب دربار? محمد (ص)، دختر گرامی او، فاطمه زهرا(س) و جانشینان و وارثان علم محمد (ص) از علی (ع) تا موسی‌بن‌کاظم (ع) تألیف کرد؛ اما مرگ به او این فرصت را نداد که پژوهشش را به اتمام برساند و درباره‌ی هدایتگران پس از موسی‌بن‌کاظم نیز بنویسد. از دیگر آثار وی می‌توان به «یسوع ابدالإنسان»، «جبران خلیل جبران فی مداره الواسع»، «میخائیل نُعیمة بیدر مفطوم» و «جورة الدّب» اشاره کرد.

  سلیمان کِتّانی از علی(ع) چنین می‌گوید:  

«دوست دارم با مناجات به سوی محراب علی بن أبی طالب قدم بگذارم. ای سرور من آیا این درست است که به جای گرد‌آمدن پیرامون تو درباره تو به اختلاف افتادند؟ چهارده ستون از ستون‌های قرن‌ها با ساعت‌ها و روزها و سال‌هایشان آب شد و رفت، چنان که سنگ نمک در اقیانوس ذوب می‌شود اما حرف‌ها و کلماتی که از لبان مقدس تو تراوید همچنان کاستی نمی‌پذیرد.»[2]

                                                             

 www.mohammadivu.org.MOHR[1]- محمد رضا زائری، «پدر، پسر، روح القدس»، انتشارات خیمه، چاپ دوم ،1389.

[2]- سلیمان کِتّانی،«الامام علی، نبراس و متراس»، دارالهادی، بیروت،2007، ص51. منابع به نقل از  کتاب «پدر، پسر، روح القدس» است.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

به ما بپیوندید: 

instagram twtr fbk telegram Aparat

  

 
امروز:امروز:840
این هفته:این هفته:580
در مجموع:در مجموع:6528381
Center
Pagerank