جمعه, 17 آذر 1402   25. جمادی الاول 1445
 
instagram twtr fbk telegram Aparat

«جبران خلیل جبران»: علی(ع)، گوهری که حقیقت عظمتش درک نشد

 

برگرفته از: کتاب «پدر، پسر، روح القدس»[1]

گردآوری و تلخیص:  آذر طاهری ( کارشناس ارشد برق – مخابرات سیستم ؛ این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید )

 

«جبران خلیل جبران» (1931-1883 م.)، نویسنده و هنرمند نام آور مسیحی در بشرّی لبنان به دنیا آمد؛ اما پس از مرگ پدر و به دلیل نابسامانی وضع خانواده از آغاز نوجوانی به آمریکا مهاجرت کرد.

وی که مشهورترین ادیب لبنانی و از برجسته‌ترین ادبای معاصر جهان است آثار متعددی به زبان‌های عربی و انگلیسی دارد که مشهورترین آنها «پیامبر» است. او این کتاب را به زبان انگلیسی نوشت و سپس به عمده زبانهای دنیا ترجمه شد. از آثار دیگرش میتوان به «بالهای شکسته»، «ارواح سرکش» و «طوفان» اشاره کرد.

 

اندیشهی حق پژوه خلیل جبران، او را به تامل و تفکر واداشته و پس از غوطه‌ور شدن در دریای شگرف روح امیر نیکان دست به قلم برده و اینگونه می‌نگارد:

 

«علی بن أبی طالب به خاطر عظمتش شهید شد و عرب حقیقت مقام و عظمت او را درک نکردند تا آنکه همسایگان پارسی‌شان به فرق میان سنگ ریزه و گوهر پی بردند. او پیش از آن که رسالت خود را به انجام رساند از دنیا رفت؛ همچون همه‌ی پیام آوران خداوند ]که کسی قدرشان را نمی‌داند[ که در زمان و مکانی غیر زمان و مکان خود و در میان مردمی که سزاوارشان نیستند فرود آمده‌اند[2]

 
www.mohammadivu.org.MOHR
 


[1]- محمد رضا زائری، «پدر، پسر، روح القدس»، انتشارات خیمه، چاپ دوم ،1389.

[2]- الشیخ عفیف النابلسی،«علاقه المسیحیین باهل‌بیت النبی»، دارالهادی، بیروت، 2001، ص 108. منابع به نقل از کتاب «پدر، پسر، روح القدس» است.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

به ما بپیوندید: 

instagram twtr fbk telegram Aparat

  

 
امروز:امروز:636
این هفته:این هفته:10547
در مجموع:در مجموع:6931326
Center
Pagerank